На перший погляд може здатися, що таку шапочку зв'язати не так вже й просто, але це зовсім не так! Насправді - це найпростіша модель, яка в'яжеться гачком з досить товстих ниток, а це доказ того, що на її втілення ви не витратите багато часу. При її в'язанні навіть не потрібно піклуватися про форму, необхідно всього лише зібрати верхній край для освіти чотирьох куточків, які потім прикрасити різнокольоровими помпонами.
Для в'язання знадобиться: 1-2 мотка пряжі блідо-зеленого кольору (відповідно до віку дитини, на якого будите в'язати), вагою 50 грам, і трохи пряжі в пастельних тонах інших квітів, а так же гачок №3 .
Розмір шапочки вибирайте відповідно до віку дитини:
3-6 місяців (9, 12, 18 місяців або 2, 2.5 року).
Щільність в'язання:
21 стовпчик з накидом на 12 рядів = 10 на 10 сантиметрів.
Починаємо в'язання з повітряних петель, набираємо 86 (90, 94, 98, 100, 102) повітряних петлі.
1-й лицьової ряд - пропустити 3 повітряних петлі * 1 стовпчик з накидом в наступну петлю, повторювати від * до кінця ряду, в результаті отримаємо 84 (88,92,96,98, 100) петель.
За тим не повертаючи і не вивертаючи роботу, замикаємо в коло з'єднувальним стовпчиком в верхню з трьох повітряних петель. Далі в'яжемо по колу.
2-й ряд - 3 петлі підйому, і в'яжемо ряд стовпчиками з накидом, в кінці знову закінчуємо ряд з'єднувальним стовпчиком. Повторюємо цей ряд, поки не буде 20 (22, 24, 26, 28, 30) рядів.
Закріплюємо нитку.
У завершення роботи з'єднуємо кінці 1-го ряду. Це необхідно робити, на рівній поверхні, розкласти шапку лицьовою стороною до верху, а задній шов розміщуємо по центру. Далі, формуємо складки з кожного боку шапочки, розподіляємо їх так, що б в одній з них приховати задній шов, і закріплюємо їх шпильками. Таким чином складки маємо хрестоподібно. Далі з'єднуємо кожну складку поруч, стовпчиками без накиду, які пров'язуємо через обидва шари, почавши з зовнішнього краю. З різнобарвною пряжі робимо 4 помпона і пришиваємо до кожного кутку верхівки шапки. Відгинаємо край шапочки, і вона готова!