Шкарпетки для новачків, простий спосіб на двох спицях

Автор: stanislava boyko , дата: чт, 03.19.2020 - 14:28 6882 перегляди
Image
Шкарпетки для новачків, простий спосіб на двох спицях

Пропонуємо вашій увазі простий спосіб в'язання шкарпеток на двох спицях. Шкарпетки добре сидять на нозі і зручні у використанні. Ця модель шкарпеток з квадратною (прямою) п'ятою. Така п'ята дозволяє зв'язати шкарпетки на будь-який підйом стопи: від низького до високого. В'язати шкарпетки на двох спицях люблять початківці в'язальниці, так як цей спосіб простий і не вимагає великого досвіду. Тим не менш, якщо ви взяли спиці в руки вперше, рекомендуємо подивитися уроки в'язання спицями для початківців, де показані ази в'язання спицями.

Розрахунок петель
Для розрахунку петель знадобляться наступні мірки: довжина стопи і обхват стопи в плюснах. Обхват стопи в плюснах можна визначити розрахунковим методом: він дорівнює довжині стопи мінус 1 см для широкої ноги або мінус 2 см для вузької ноги.

Кількість петель, яке потрібно набрати на спиці, так само обхвату стопи в плюснах, помножене на щільність в'язання по горизонталі, поділене на 2 (тому що спочатку ми в'яжемо половину носка). Отримаємо: (23 х 2,2): 2 = 25.

Хід роботи
Набираємо на спиці 25 петель і в'яжемо манжету потрібної ширини (11 см) резинкою 1х1.

Далі переходимо до в'язання п'яти. В'яжемо п'яту лицьовою гладдю. Висота п'яти в середньому становить 1/4 довжини стопи. Висоту п'яти можна визначити також наступним чином: число рядів має дорівнювати кількості петель на спиці мінус 2, якщо число парне і мінус 3, якщо число непарне. Отримаємо: 25 - 3 = 22 ряди. В'яжемо 21 ряд лицьовій гладдю, а в 22 ряду починаємо вив'язувати чашечку п'яти.

Подумки ділимо петлі на 3. Отримуємо 8 - 9 - 8 петель. Якщо в залишку 1 петля - приєднуємо її до середньої частини. Якщо 2 - по одній до бічних частинах. Починаючи з 22 ряду зменшуємо петлі. В'яжемо 8 петель першої частини, потім 8 петель другої (середньої) частини, а 9-ту петлю другої частиніи пров'язуємо разом з петлею третьої (бічної) частини виворітньою петлею. Роботу повертаємо на лицьову сторону. Першу петлю знімаємо, в'яжемо 8 петель середньої частини, а 9-ту петлю в'яжемо разом з петлею бічної частини лицьовою. Знову роботу повертаємо, першу петлю знімаємо, в'яжемо 8 петель середньої частини і 9-ту петлю в'яжемо разом з петлею бічної частини виворітньою. І так далі пров'язуємо тільки петлі середньої частини, приєднуючи петлі бічних частин, поки не приєднаємо їх всі. На спиці повинно залишитися 9 петель.

Тепер приступаємо до в'язання середньої нижньої частини носка.

Після вив'язування п'яти вийшла кількість петель більше чим розраховували. Зайві петлі слід скоротити. Ділянка, на якій скорочуємо петлі, називається клином підйому стопи.

Схема в'язання клина підйому стопи універсальна!

1 ряд: піднімаємо петлі лівої частини з кромок петель (11 петель). Підхоплювати кромочні петлі можна за обидві стінки або за одну стінку, звернену до лицьової сторони.

2 ряд: в'яжемо виворітними петлями. Піднімаємо петлі (11 петель) правої частини п'яти.

3, 5, 7 ряд: в кінці ряду перед кромочною петлею в'яжемо 2 петлі разом лицьовою з нахилом вліво;

4, 6, 8 ряд: в кінці ряду перед кромочною петлею в'яжемо 2 петлі разом виворітньою.

Таким чином ми збавили петлі на клині підйому стопи, пров'язуючи по 2 петлі разом в кінці кожного ряду і на спиці залишилося розрахункова кількість петель - 25.

Примітка: якщо у вас високий підйом стопи, можна пров'язати перед двома рядами зі зменшенням по 2 додаткових ряду без зменшень. Тим самим ви забезпечите велику свободу в області підйому стопи. При цьому висоту підйому можна регулювати: можна зв'язати 2 додаткових ряду тільки перед першими зменшеннями, перед першими і другими або перед усіма трьома.

Схема в'язання клина на високий підйом стопи

1 ряд: піднімаємо петлі лівої частини з кромок петель (11 петель). Підхоплювати кромочні петлі можна за обидві стінки або за одну стінку, звернену до лицьовій стороні.

2 ряд: в'яжемо виворітними петлями. Піднімаємо петлі (11 петель) правої частині п'яти.

3, 7, 11 ряд: лицьові петлі;

4, 8, 12 ряд: виворітні петлі;

5, 9, 13 ряд: в кінці ряду перед кромочною петлею в'яжемо 2 петлі разом лицьовою з нахилом вліво;

6, 10, 14 ряд: в кінці ряду перед кромочною петлею в'яжемо 2 петлі разом виворітньою.

Продовжуємо в'язати середню нижню частину носка до миска. Можна приміряти носок і в'язати до кінця мізинця. Можна визначити розрахунковим способом: мисок дорівнює приблизно довжині чашечки п'яти. Віднімаємо з довжини ступні (24) довжину миска і довжину чашечки (5 + 5 = 10), отримуємо, що середня частина дорівнює 14 см або 44 ряду.

Далі в'яжемо мисок. Зменшуємо петлі також, як на клині підйому стопи, пров'язуючи по 2 петлі разом перед кромок в кінці кожного ряду. Коли на спиці залишиться 1/3 частина петель (9), піднімаємо петлі з кромок. В особових рядах з кромочной в'яжемо лицьову петлю, в виворітних - виворітну. Підхоплюємо стінку кромочної петлі, звернену до виворітньої сторони. Першу петлю ряду не знімаємо, як зазвичай, а пров'язуємо лицьовою в лицьових рядах і виворітньою в виворітних. Цю першу петлю слід в'язати щільніше.

Так додаємо петлі до тих пір, поки на спиці не залишиться розрахункова кількість петель (25).

Верхню середню частину носка в'яжемо також, піднімаючи петлі з кромок, але, щоб кількість петель залишалося розрахунковою, в кінці кожного ряду зменшуємо петлі тим же способом, що і раніше, пров'язуючи по 2 петлі разом в кінці кожного ряду.

Важливо: кутову петлю слід в'язати за обидві стінки, щоб отвір не вийшов занадто великим.

На ділянці резинки кромочні петлі пров'язуємо інакше. Тепер підхоплюємо стінку кромочної петлі, звернену до лицьової сторон і кромочну петлю будемо пров'язувати разом з останньою петлею ряду.

Першу петлю ряду в'яжемо так, щоб візерунок резинки продовжувався - виворітньою петлею. Останню петлю ряду перекидаємо на праву спицю, підхоплюємо кромочну петлю лівою спицею і повертаємо останню петлю ряду на ліву спицю. Пров'язуємо 2 петлі разом відповідно до узору резинки: лицьовою або виворітньою петлею. Тим самим зайву петлю скорочуємо і на спиці завжди залишається розрахункова кількість петель. Другий носок в'яжеться так само.

Image
https://love-knit.com/sites/default/files/2020-03/shkarpetki-na-dvokh-spicyakh-bez-shva.-prostiy-sposib-2.jpg
Image
https://love-knit.com/sites/default/files/2020-03/shkarpetki-na-dvokh-spicyakh-bez-shva.-prostiy-sposib-2.jpg
Image
Шкарпетки для новачків, простий спосіб на двох спицях
Image
Шкарпетки для новачків, простий спосіб на двох спицях
Image
Шкарпетки для новачків, простий спосіб на двох спицях
Для
для жінок
для чоловіків
Що є в шаблоні
Опис
Рейтинг
Average: 4 (3 votes)
Розділ
Comments