В'язаний комплект з шапки, рукавиць і снуд - "бузок"

Автор: Marina Morgun , дата: пн, 01.06.2020 - 11:12 282 перегляди
Image
В'язаний комплект з шапки, рукавиць і снуд - "бузок"
Пряжа

Цей милий комплект з косами я в’язала з напіввовняної пряжі меланж. Він призначений для зимової пори року і зігріє Вас навіть у великі морози. Спеціально для цього я зв’язала шапку в дві нитки. А снуд зігріє за рахунок своїх великих і об’ємних кіс. Рукавиці, з великою косою посередині доповнять образ..

 

Image
В'язаний комплект з шапки, рукавиць та снуду - "бузок"

Для в'язання знадобиться: майже 500 грам пряжі Alize Lanagold, меланж в бузкових тонах №1739, метражем 240 метрів в 100 грамах, а так само панчішні спиці №4 та №5, додаткова спиця для кіс, гачок, шпилька, закріплювач для помпона або ґудзик з двома великими дірочками і хутряної помпон на зав'язках.

 

Image
В'язаний комплект з шапки, рукавиць та снуду - "бузок"

Розмір шапки: обсяг голови - 54-58 сантиметрів.
Розмір снуд: в один оборот, довжина 50-60 сантиметрів.

Приступаємо до роботи:

Шапка

Image
В'язаний комплект з шапки, рукавиць та снуду - "бузок"

! ! ! Зверніть увагу ! ! ! Шапочку в'яжемо в дві нитки.
Так вона буде набагато тепліше, і зв'яжеться швидше, якщо ви, звичайно, в'яжете не надто туго, інакше це утруднить роботу. А також я намагалася підібрати два мотка пряжі так, що б кольору збігалися. У мене вийшло саме так, як я і задумувала - більш темні відтінки в низу шапки, а світлі вгорі.

Набираємо 96 петель на панчішні спиці №4, і походу в'язання першого ряду гумки 2 на 2 (чергуємо 2 лицьові, 2 виворітні), розподіляємо їх рівномірно на 4 спиці, на кожну з 24 петлі. В'яжемо гумку приблизно 5 сантиметрів.
Наступний ряд починаємо в'язати панчішними спицями №5, поступово замінюючи спиці №4. У цьому ряду нам потрібно рівномірно додати 48 петель, тобто на кожну спицю по 12 петель, а це значить що збільшення робимо через кожні дві петлі попереднього ряду. Збільшення я робила з протягання між петлями. В результаті отримуємо 144 петлі або ж по 36 петель на кожній спиці. Далі продовжуємо в'язати (панчішними спицями №5) лицьовими петлями ще 4 ряди, після чого переходимо до в'язання візерунка.
Отже, беремо додаткову спицю, знімаємо на неї 4 петлі і залишаємо за роботою, потім пров'язуємо 4 петлі з основною спиці лицьовими, після чого пров'язуємо 4 петлі з додатковою спиці, також, лицьовими, а потім ще 4 петлі лицьовими з основною спиці. Ось і готовий у нас один рапорт узору, який складається з 12 петель. Продовжуємо в'язання таким чином до кінця ряду, всього маємо отримати 12 рапортів - по 3 на кожній спиці.
Наступні 5 рядів в'яжемо просто лицьовими петлями.
Далі сново переходимо до візерунку - перші 4 петлі пров'язуємо лицьовими, потім наступні 4 петлі знімаємо на додаткову спицю і залишаємо перед роботою, пров'язуємо 4 петлі лицьовими з основною спиці, після чого - 4 петлі з додатковою спиці. В'яжемо так до кінця ряду. Після - сново 5 рядів лицьовими. Так чергуємо перехрещення через кожні 5 рядів лицьових, тобто в кожному 6 ряду.
Всього робимо 5 перекрестов, а на 6-му починаємо зменшення.
Від гумки до місця зменшення у мене вийшло близько 11-12 сантиметрів.
І так, починаємо ряд:
4 петлі лицьовими, потім знімаємо 4 петлі на додаткову спицю перед роботою, після чого нам потрібно провязать 4 петлі з основною спиці, перші дві з яких пров'язуємо разом, і отримуємо 3 петлі. Потім пров'язуємо так само перші дві петлі разом з додатковою спиці, і Дов'язати інші - всього теж отримуємо 3 петлі. І так ми збавили в першому рапорті 2 петлі, таким чином в'яжемо до кінця ряду - отримуємо вже по 30 петель на кожній спиці. Після сново 5 рядів лицьовими, і йде наступні зменшення:
знімаємо 4 петлі на додаткову спицю і залишаємо за роботою, далі в'яжемо 3 петлі з основою спиці, після чого перші дві петлі з додатковою спиці пров'язуємо разом, і що залишилися дві петлі по одній, а потім 3 петлі з основною спиці. Рапорт готовий. Продовжуємо так до кінця ряду, в цьому ряду ми збавили ще 12 петель - отримуємо на кожній спиці по 27 петель.
Далі пров'язуємо 1-2 ряди лицьовими петлями, після чого починаємо зменшення в кожному ряду:
- 4 петлі лицьовими, 2 петлі разом лицьовими, 3 петлі лицьовими - рапорт готовий, продовжуємо так до кінця ряду (отримуємо 24 петлі);
- 3 петлі лицьовими, 2 петлі разом лицьовими, 3 петлі лицьовими, продовжуємо до кінця - отримуємо 21 петлю на спиці:
- 2 петлі лицьовими, 2 разом лицьовими, 3 лицьовими, так до кінця ряду - залишається по 18 петель на кожній спиці;
І так на спиці залишається по 6 петель для одного рапорту (всього 3 рапорту на одній спиці), зробимо ще одне переплетення:
знімаємо три петлі на додаткову спицю, пров'язуємо дві петлі разом лицьовими з основною спиці, і одну лицьову, потім дві разом лицьовими з додатковою спиці і одну лицьову, і так до кінця ряду кожен рапорт. Залишається на кожній спиці по 12 петель. Продовжуємо зменшення в кожному ряду:
- 2 петлі разом, 2 петлі лицьовими, так до кінця ряду - залишається 9 петель на кожній спиці;
- 2 петлі разом, 1 лицьова, і продовжуємо до кінця - залишається по 6 петель на кожній спиці. Обрізаємо нитку, залишивши сантиметрів 10. Через інші петлі за допомогою гачка протягуємо і затягуємо нитку, ховаємо в середину шапки. Чіпляємо хутряний помпон, можна використовувати гудзик зсередини або ось таку штучку як у мене, щоб тримала зав'язки.

Рукавиці

!!! В'яжемо в одну нитку !!!

На панчішні спиці № 4 набираємо 40 петель, по ходу в'язання першого ряду, гумки два на два, розподіляємо петлі на 4 спиці. В'яжемо 20 рядів гумки. Потім приступаємо до в'язання основного візерунка. Для цього на перші дві спиці додаємо рівномірно 10 петель (на кожну спицю по 5 петель з протягання між петлями).

!!! Увага !!! Далі продовжуємо в'язати на трьох спицях, для зручності виконання візерунка. Петлі з перших двох спиць з'єднуємо на одну і отримуємо 30 петель на першій спиці і по 10 на двох інших.
2-й ряд: 3 петлі виворітними, 24 лицьовими, 3 виворітними і 20 лицьовими;
3-й ряд: всі петлі лицьовими;
4-й ряд: так само як і 2-й;
5-й ряд: всі петлі лицьовими;
6-й ряд: (починаємо робити палітурка) 3 петлі виворітними, 8 петель знімаємо на додаткову спицю за роботою, 8 петель лицьовими, далі 8 петель лицьовими з додатковою спиці, 8 петель лицьовими з основною, 3 петлі виворітними;
7-й ряд: всі петлі лицьовими;
8-11 ряди: повторюємо так само, як і з 2 по 5;
12 ряд: (палітурка з іншого боку) 3 петлі виворітними, 8 петель лицьовими, 8 петель знімаємо на додаткову спицю перед роботою, далі в'яжемо 8 петель лицьовими з основною спиці, після 8 петель з додатковою - лицьовими, 3 петлі виворітними, і інші 20 -Лицьова.
Далі продовжуємо в'язання чергуючи палітурки в кожному 6-му ряду.

!!! Ліву рукавицю в'яжемо дзеркально правої, тобто палітурки починаємо з такого, як в 12 ряду, а потім як в 6, і далі чергуємо !!!

Через 7 сантиметрів від початку основного узору нам необхідно зробити виріз для великого пальця. В'яжемо перші 30 петель по малюнку, а далі, на другий спиці формуємо виріз:
3 лицьові петлі, потім знімаємо 5 петель на шпильку або нитка контрастного кольору, на спицю набираємо 5 петель, і довязивайте ряд до кінця.

Коли полотно закриє мізинець - починаємо зменшення:
після останнього перехрещення в'яжемо 2 ряди лицьовими петлями.
- Наступний ряд в'яжемо по дві лицьові петлі разом (отримуємо 25 петель);
- Далі ряд лицьовими петлями;
- Сново по дві петлі разом, одну залишилася петлю пров'язуємо просто лицьової (отримуємо 13 петель);
- Ряд лицьовими;
- По дві петлі разом, обрізаємо нитку і протягуємо її через залишилися 7 петель, стягуємо і ховаємо нитку в середину рукавиці.

Для великого пальця набираємо на спицю зняті 5 петель на шпильку і плюс ще 11 петель з усіх боків вирізу (5 на протилежному боці і по 3 петлі по боках). Всього отримуємо 16 петель.
В'яжемо 19 рядів лицьовими петлями, після чого ряд по дві петлі разом (отримуємо 8 петель), зятем ряд лицьових, і сново по дві петлі. Через решта 4 петлі протягуємо нитку, ховаємо все хвостики і закінчуємо роботу.

Ліву рукавицю в'яжемо зеркально правій, виріз для великого пальця формуємо на 3 спиці.

Снуд

Image
В'язаний комплект з шапки, рукавиць та снуду - "бузок"

!!! В'яжемо в одну нитку !!!
На спиці № 5 128 петлі. У снуд використовуємо всі ту ж косу, тільки в одному рапорті у нас буде 30 петель, і всього 4 коси + 2 кромочні і по 3 по боках хусткової в'язки.
Перші два ряди пров'язуємо як 2-й і 3-й ряди, далі починаємо з першого.
І так, перший ряд: кромочная, 2 лицьових, 10 петель на додаткову спицю за роботою, пров'язуємо 10 петель з основною, потім з додатковою, і 10 петель знову з основною -перший рапорт готовий. Так повторюємо ще 3, а потім знову 3 лицьових і одна кромочная.
2-й ряд: перевертаємо роботу, 1 кромочная, 3 лицьових, 120 виворітних, 3 лицьових, одна кромочная;
3-й ряд: 1 кромочная, все лицьові, остання кромочная;
4-й ряд: як другий;
5-й ряд: як третій;
6-й ряд: як другий;
7-й ряд: 1 кромочная, 3 лицьових + 10 лицьових рапорту, 10 на додаткову спицю перед роботою, 10 лицьовими з основною, 10 лицьовими з додатковою. Так повторюємо ще 3 рапорту, 3 лицьових і одна кромочная;
8 - 12-й ряди: повторюємо як з другого по шостий;
Далі починаємо з першого ряду.
довжина снуд в один оборот повинна складати приблизно 50 - 60 сантиметрів - у мене 55.
Закриваємо петлі, підлаштовуючись під малюнок, а потім зшиваємо початок і кінець.

Ну а якщо в'язати Ви не вмієте, але хотіли б мати комплект "бузок" в своєму гардеробі - то заходьте в наш магазн handmade  або звертайтеся до нас в соц. мережах: https://vk.com/vyazanie_v_poltave
Наші майстри зв'яжуть його для Вас, якісно і з любов'ю!

Для
для жінок
Що є в шаблоні
Майстер клас
Опис
Рейтинг
Average: 5 (2 votes)
Comments